• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шевченкіана

2016

Слухайте голос безсмертний Тараса

У незвичному форматі бібліотекарі районної бібліотеки вшанували цьогоріч 202 річницю від дня народження Тараса Шевченка. Вони організували поетичний Шевченківський марафон «Живий мікрофон», який відбувся в центрі міста біля погруддя Великого Кобзаря. Море вражень, справжнє патріотичне піднесення подарував містянам цей мистецький захід. Багато знайомих облич побачили вони біля мікрофону. Слова світового класика лунали з вуст голови районної державної адміністрації, заступників голів районної та міської ради , секретаря та депутата міської ради. Серед читців: колишні вчителі, пенсіонери, працівники культури. Місцеві поети читали власні вірші про Кобзаря. Незважаючи на те, що виступ на «живому мікрофоні» був сценічним дебютом для більшості його учасників, кожен з декламаторів намагався не лише виразно читати віршовані рядки, але й передати присутнім почуття, які у їх душах пробудили Шевченкові твори. Всім шана і повага за сміливість і позицію!

2015

І знову свято Кобзаря

В історії є імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Вшановуючи пам'ять національного генія українського народу, бібліотекарі районної бібліотеки спільно з бібліотекарем спеціалізованої школи №5 Людмилою Саєнко організували і провели конкурс читців-декламаторів «Кобзарева струна не змовкає». В конкурсі взяли участь учні 8-А та 9-Б класів цієї школи. Перш ніж розпочати читання поезій, бібліотекар Олена Іванцова нагадала присутнім, що березневі дні – то Шевченкові дні, коротко розповіла про видатного Кобзаря, про його невмирущу славу. А потім, немов сам Шевченко своїми творами промовляв до присутніх.

Шанувальники творчості великого митця читали поезії: «І виріс я на чужині», «Думка», «Мені тринадцятий минало», «Заповіт», «Причинна», «Минають дні, минають ночі», «Гомоніла Україна». Вірші декламували: Єлизавета Сокрута, Микола Олійник, Ельвіра Калініченко, Олександр Семененко, Єлизавета Єфремова, Олександр Скалига, Ауріка Барздова, Ярослав Ісаєв. Голова журі вчитель української мови та літератури ,Валентина Кудря підвела підсумки конкурсу та оголосила переможців. Перше місце посіла Діана Столяренко за артистичне виконання поезії «І мертвим і живим, і ненародженим землякам моїм», друге місце отримала Єлізавета Сокрута за поезію «Доля», третє – Дар’я Фінгарет за поезію «Чого ти ходиш на могилу?» Бібліотекарі подякували учасникам поетичного конкурсу та нагородили їх солодкими призами.

2014 - рік Тараса Григоровича Шевченка

Шевченко

Шевченко

До цієї ювілейної дати у читальній залі районної бібліотеки оформлена розгорнута книжкова експозиція «Шевченко у моєму серці».

Тут представлена творча спадщина Великого Кобзаря: його твори, альбоми та публікації найцікавіших літературознавчих досліджень про автора.

Шевченко

День інформації

Дорогами Т.Г.Шевченка на Сумщині

День інформації Дорогами Т.Г.Шевченка на Сумщині 9 березня виповнюється 200 років від дня народження видатного українського поета, талановитого художника Т.Г.Шевченка.

Напевно, немає такої людини, яка б не знала його тернистий життєвий та творчий шлях, про його талант художника та музиканта. Але є одна сторінка з його життя, яка маловідома більшості людей — це зв'язки Тараса Григоровича Шевченка з Сумщиною.

Саме цьому був присвячений День інформації “Дорогами Т.Г.Шевченка на Сумщині”, який пройшов для учнів 7-го класу спеціалізованої школи № 1. Провідний бібліограф Зоя Каруна розповіла цікаві факти з життя Великого Кобзаря пов'язані з нашим краєм. Адже, свого часу, Тарас Григорович під час трьох подорожей по Україні перебував у містах Суми, Ромни, Глухів, Охтирка, Лебедин, Кролевець, селах Лихвине Лебединського, Гирівка (нині Шевченкове) Конотопського та Андріївка Роменського районів.

День інформації Дорогами Т.Г.Шевченка на Сумщині З Тростянеччиною Т.Г.Шевченко пов'язаний дружніми стосунками з поетом, художником Петром Соколовим (Соколенком), який був кріпаком князя Голіцина і шестирічним хлопчиком потрапив до Тростянця. З Тарасом Шевченком Петро Соколов познайомився в Петербурзі. Коли Тарас Григорович дізнався про історію родини Соколових, то допоміг викупити Петра з кріпацтва. Їхня дружба тривала до самої смерті Т.Шевченка.

Шевченківський “живий мікрофон”

Шевченківський “живий мікрофон”

5 березня в центральній районній бібліотеці відбулися Шевченківські читання у формі “живого мікрофону” “Тарасові слова — то правда жива”, присвячені 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря.

На заході були присутні прихильники літературного слова, учні Смородин- ського НВК з учителем Аллою Круподер, місцеві літератори. Всі мали слово для виступу.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор бібліотеки Людмила Єфремова, яка наголосила на значущості постаті Тараса Шевченка для українського народу.

Розпочався “живий” мікрофон виступом колишнього вчителя української мови та літератури Лізи Павлівни Мирної, яка висловила вдячність бібліотечним працівникам за небайдужість до Шевченкового слова та привернула увагу присутніх до творчого доробку Кобзаря, який особливо актуально звучить у наші бурхливі дні.

Шевченківський “живий мікрофон” Місцеві поети Тетяна Андрійченко, Тамара Берест, Раїса Кумейко, Олена Штанько, Олег Торяник не лише читали свої власні вірші присвячені Кобзареві, але і висловлювали власні думки про Тараса.

Справжню насолоду присутнім подарувала колишній учитель української словесності Алла Іванівна Захарченко, яка палко закохана у Тарасове слово, читаючи поезії Великого Кобзаря.

Шевченківський “живий мікрофон” Відомий краєзнавець Олег Шелест повідав присутнім про зв'язки Тараса Шевченка з нашим краєм, зокрема, з художником Петром Соколовим та про своє пізнання Шевченка, до якого він прийшов у 13 років і все життя прагне наслідувати Пророка української нації.

Нам треба роботи все, аби Шевченкове мудре слово жило в серці кожної людини, щоб його творчість знали і шанували в кожній родині. А бібліотека і надалі буде продовжувати популяризувати безсмертну творчість генія української нації, - говорить директор бібліотеки Людмила Єфремова.

Кобзар у медіа - просторі

Кобзар у медіа - просторі

3 березня в районній бібліотеці відбулася урочиста церемонія нагородження переможців районного конкурсу буктрейлерів “Великому Кобзарю присвячується”до 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. Шевченківські буктрейлери — це яскравий експеримент, спроба вивести книги Великого Кобзаря із книгосховища бібліотеки в широкий медіа-простір за допомогою інноваційних технологій у сучасній бібліотеці, - зауважив інженер -програміст бібліотеки Сергій Світенко.

На захід були запрошені учасники конкурсу, партнери, члени журі. На гостей чекав виступ виконавців дитячої музичної школи, які виконували безсмертні твори Тараса Шевченка; перегляд кращих робіт, зустріч з переможцями конкурсу. Ними стали: І-ше місце — учень 10 -класу СШ № 5 Максим Прядка за буктрейлер до книги “Кобзар”; ІІ-ге місце — учень 8-класу Смородинського НВК Єгор Нужненко за буктрейлер до твору “Тополя”; ІІІ-тє місце було присуджене учню 10-класу Боромлянського НВК Євгену Мачулі за буктрейлер до твору “Причинна”.

Учениця 10-класу СШ № 1 Дарина Великород була нагороджена за кращий відеомонтаж відеоролика, а учениця 9- класу ЗОШ № 4 Дар'я Хілько — за вдалий сучасний музичний супровід буктрейлера.

Приз глядацьких симпатій отримала учениця 11-Б класу СШ № 2 Катерина Бова за роботу “Геній українського народу”.

Всім переможцям були вручені дипломи і подарунки від організаторів конкурсу та його спонсорів.

Кобзар у медіа - просторіКобзар у медіа - просторі

Кiлькiсть переглядiв: 978

Коментарi

  • Allen Garrett

    2018-03-11 17:39:08

    Xl7uoEPoN Tv c http://sg0ns.com/#8T9YXB5G60k-8NB 8T9YXB5G60k, K1rD4Fs9S , [url=http://qmdtp.com]U4rk0NUv7[/url], [9w2lUFWAhy](http://z1jbq.com "9w2lUFWAhy"), [http://htmiq.com MZLoSXFwyC],...